Участь кафедри ШІ в роботі Міжнародної конференції CoLIns-2021

23 Квітня 2021

22-23 квітня викладачі та студенти кафедри штучного інтелекту, а також ряду інших кафедр ХНУРЕ, взяли участь з доповідями в V Міжнародній конференції Computational Linguistics and Intelligent Systems, CoLIns-2021. В умовах пандемії конференція проходила в онлайн режимі з використанням платформи ZOOM.

Хочеться подякувати Оргкомітету і особливо кафедрі інтелектуальних комп’ютерних систем НТУ “” ХПІ ” на чолі із зав. каф. проф. Шароновою Н.В., які взяли на себе основний удар і прекрасно організували засідання двох пленарних та семи секційних засідань.

Особливий бонус даної конференції – викладені на YouTube каналі виступи всіх учасників.

https://www.youtube.com/channel/UCr74OG8oKlJE_ETVxRC9lPQ/videos

Браво та подяка організаторам!

Засідання секції «Сучасні проблеми обчислювального та штучного інтелекту» в рамках XXV Молодіжного Форуму МРФ-2021

21 Квітня 2021

20-21 квітня 2021 р. на кафедрі штучного інтелекту в онлайн режимі відбулися засідання секції «Сучасні проблеми обчислювального та штучного інтелекту», яка входить до конференції «Інтелектуальні інформаційні  системи» та XXV Молодіжного Форуму «Радіоелектроніка і молодь у XXI ст.». Вже традиційно більшість представлених робіт були присвячені дослідженню та  застовуванню методів машинного та глибинного навчання для вирішення прикладних задач. Продовжується традиція залучення кращих студентів кафедри ШІ, що навчаються на молодших курсах,  до участі у нашому Форумі. Цього разу ми заслухали доповідь, присвячену властивостям реляційних баз даних.

Дякуємо усім учасникам та бажаємо нових творчих успіхів і здоров’я! 

25-й Міжнародний Молодіжний Форум «Радіоелектроніка і молодь у ХХІ столітті» відбудеться 20 – 22 квітня 2021 року.

17 Квітня 2021

Харківський національний університет радіоелектроніки запрошує студентів, аспірантів та молодих учених взяти участь у роботі 25-го Міжнародного молодіжного форуму «Радіоелектроніка і молодь у ХХІ столітті», який відбудеться  20 – 22 квітня2021 року. Кафедра штучного інтелекту традиційно проводить засідання секції № 1 «Сучасні проблеми обчислювального та штучного інтелекту» в рамках конференції № 6 «Інформаційні інтелектуальні системи». 

СЕКЦІЯ 1. СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНОГО ТА ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Керівники: проф. каф. ШІ Бодянський Є.В., проф. каф. ШІ Рябова Н.В.

Секретарі: доц. Дейнеко А.О, ст.викл. Гриньова О.Є.

Основні наукові напрями:

  • гібридні нейро-фаззі моделі і системи в задачах обробки інформації;
  • інтелектуальний аналіз даних;
  • еволюційні обчислення в задачах Web- , Text- та Genetic-Mining;
  • семантичні технології та онтологічний інжиніринг;
  • інтелектуальні інформаційні технології в менеджменті знань;
  • інтелектуальна обробка та інтеграція інформації в розподілених Wеb-системах.

Розклад засідань секції № 1 конференції № 6:

20.04.2021 – засідання секції 13:10 – 18:15

21.04.2021 – засідання секції 09:30 – 12:00

КОНФЕРЕНЦІЯ №6. ІНФОРМАЦІЙНІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ СИСТЕМИ
Голова декан факультету КН проф. Єрохін А.Л.
Відповідальна за комп’ютерну верстку доц. каф. МСТ. Чеботарьова І.Б.

СЕКЦІЯ 1. СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНОГО І ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Керівники: проф. каф. ШІ Бодянський Є.В., проф. каф. ШІ Рябова П.В.

Секретарі: доц. Дейнеко А.О, ст.викл. Гриньова О.Є.

Теми доповідей:

1. Гібридні нейро-фаззі моделі і системи в задачах обробки інформації

2. Інтелектуальний аналіз даних

3. Еволюційні обчислювання в задачах Web-, Text- та Genetic-Mining

4. Семантичні технології та онтологічний інжиніринг

5. Інтелектуальні інформаційні технології в менеджменті знань

6. Інтелектуальна обробка та інтеграція інформації в розподілених Wеb-системах.

  Програма конференції:

20.04.2021 – засідання секції 13:10 – 18:15

21.04.2021 – засідання секції 09:30 – 12:00

Співпраця з професіоналами ІТ індустрії. Проведення розширеної інтерактивної лекції для студентів кафедри ШІ

3 Квітня 2021

Кафедра Штучного інтелекту продовжує розширювати горизонти онлайн навчання і надає можливість нашим студентам зустрітися у форматі лекцій із справжніми професіоналами-практиками, які поділяться своїм досвідом та розповідатимуть про вимоги та останні тенденції розвитку у своєму секторі ІТ індустрії.

Запрошуємо студентів кафедри прийняти участь у розширеній інтерактивній лекції з дисципліни “Адміністрування Unix-подібних операційних систем”. Заняття буде проводити один із провідних спеціалістів компанії  Globallogic, DevOps Lead Software Engineer, співавтор низки навчальних курсів та DevOps Telecom Basecamp, Денис Васильєв (Хост подкасту https://www.spreaker.com/show/proof-my-concept).

Тема заняття: “Платформа Kubernetes. Огляд альтернативних оркестраторів та перспективи розвитку галузі”.

Дата проведення: 16.04.21, початок о 17:00.

Запрошуємо студентів 1 – 6 курсів кафедри Штучного інтелекту.

Для участі в занятті необхідно в зазначений час перейти за посиланням, вказаним нижче зі свого  email-аккаунту в домені nure.ua

Посилання: https://meet.google.com/bes-xegp-tgv

Пишаємося нашими студентами!

3 Квітня 2021

Студенти кафедри штучного інтелекту продовжують радувати своїми успіхами в усіх сферах. Сьогодні публікуємо посилання на інтерв’ю з одним із наших кращих студентів Олексієм Шаталовим, гр. ІТШІ-17-1, проведене Телевізійним центром та Студентським телебаченням NURE TV в рубриці # Шаленний ХНУРЕшнік і опубліковане на YouTube. 

Олексій розповідає, чому вибрав саме ХНУРЕ і штучний інтелект, ділиться враженнями про навчання, участь в міжнародних студентських програмах, вже зроблених проектах і перспективах на майбутнє в своїй професії.

Подивіться і переконайтеся самі: наші студенти  найкращі!

Від усієї кафедри вітаємо з усіма досягненнями, пишаємося Олексієм, бажаємо здоров’я, подальших успіхів та вдачі у всьому!

Посилання на відео: ШаленийХНУРЕшник

Вітаємо з новими спортивними досягненнями!

30 Березня 2021

Наші студенти не тільки успішно навчаються, але й досягають нових вершин у спорті. 

Вікторія Ахременко – студентка групи ІТШІ-17-1, відмінниця, професійно займається танцями, спортом та взагалі, – просто красуня! Вітаємо та пишаємось від усієї кафедри штучного інтелекту новими здобутками нашої студентки! 

За результатами Чемпіонату Харківської області з класичного пауерліфтингу спортсмени Харківського національного університету радіоелектроніки Вікторія Ахременко та Владислав Іванов вибороли золоті медалі, Марія Мазел та, у абсолютній ваговій категорії, Вікторія Ахременко – срібні медалі. Ігор Лукієнко здобув бронзову медаль.

Здоров’я, щастя, подальших успіхів усім членам команди та тренеру!

Джерело: Спортсмени ХНУРЕ взяли участь у Чемпіонаті Харківської області з класичного пауерліфтингу

Вітаємо з перемогою!

12 Березня 2021

Студент Харківського національного університету радіоелектроніки Матвій Асландуков (гр.СШІм-20-2) отримав перемогу на щорічній відкритій індивідуальній першості ЛНУ з програмування. Олімпіада відбулась 27 лютого на базі Львівського національного університета ім. І.Франка.

Участь у захисті дисертаційної роботи

20 Лютого 2021

19 лютого 2021 року завідувач кафедри Філатов Валентин Олександрович в якості опонента прийняв участь у захисті дисертаційної роботи Колонко Маттіаса Ханса Георга на тему «МОВА КОНЦЕПТУАЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ТА МЕТОДИ ДЛЯ РОЗРОБКИ БАЗ ДАНИХ ІЗ БАГАТОВАРІАНТНОЮ ПЕРСИСТЕНТНІСТЮ», представлену на здобуття наукового ступеня доктора філософії  за спеціальністю 122 – Комп’ютерні науки галузь знань 12 – Інформаційні технології. Після всебічного обговорення та голосування автору Колонко Маттіасу Хансу Георгу присуджено науковий ступень доктора філософії за спеціальністю – 122 Комп’ютерні науки, галузь знань – 12 Інформаційні технології.

Нове комп’ютерне устаткування та відкриття оновленої кафедральної аудиторії

19 Лютого 2021

ХНУРЕ отримав потужне комп’ютерне обладнання за фінансування грантової програми ЄС Еразмус+ КА2 СВНЕ для реалізації проєкту «Академічна протидія гібридним загрозам» (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP), в якому наш університет виконує роль національного координатора. Дві кафедри (штучного інтелекту і економічної кібернетики та управління економічною безпекою), які є співвиконавцями проєкту, розпочали створення міжфакультетського Хабу з обладнання своїх лабораторій відповідно до завдань проєкту, а саме для забезпечення відповідних магістерських програм і виконання досліджень протидії гібридним загрозам в галузях штучного інтелекту і економічної безпеки.

Особлива подяка NEO в Україні і його менеджеру Світлані Шитіковій за допомогу в дотриманні та узгодженні вимог гранту і українського законодавства в процесі придбання обладнання.

XXV Міжнародний молодіжний форум «Радіоелектроніка і молодь у ХХІ столітті»

19 Лютого 2021

Харківський національний університет радіоелектроніки запрошує студентів, аспірантів та молодих учених взяти участь у роботі 25-го Міжнародного молодіжного форуму «Радіоелектроніка і молодь у ХХІ столітті», який відбудеться  20 – 22 квітня  2021 року.

Наказ №435 від 28.12.2020 про проведення у 2021 році XXV Міжнародного молодіжного форуму “Радіоелектроніка і молодь у XXI столітті”

З інформаційним листом можна ознайомитися за посиланням.