Можливості мобільності під час війни для працівників і студентів

30 Березня 2022 22:14

Для підртимки української академічної спільноти програма ЄС Еразмус+ запровадила додаткові можливості для підтримки та захисту працівників та студентів українських університетів під час війни Росії проти України.

Зокрема, наш давній партнер за проєктом мобільності іспанський університет Хаену надав додаткові місця для студентів і викладачів. Чотири студенти вже отримали запрошення на поточний семестр.

Такий перерозподіл місць став можливим завдяки рішенню ЄС передати Україні місця, які раніше були передбачені для РФ і РБ. Також частина грузинських університетів добровільно відмовилися від своєї мобільності на корсить українських колег.  

30.03.2022 НЕО в Україні провів вебінар щодо нових можливостей і особливостей впровадження проєктів мобільності в умовах воєнного стану. На додачу до існуючих партнерських міжінституціональних договорів про академічну мобільність студенти і освітяни можуть самі шукати можливості навчання, викладання, стажування в європейських університетах через спеціально створені ресурси:

https://ukraine.dev.uni-foundation.eu/
https://erudera.com/resources/list-of-universities-helping-ukrainian-students/

https://education.ec.europa.eu/study-in-europe/countries (дивитись посилання на Erasmus+  study opportunities ко;ної країни)

https://www.studyineurope.eu/

Всю інформацію про підтримку ЄС у сфері освіти і молоді в період воєнного стану можна знайти на сайті НЕО в Україні: https://erasmusplus.org.ua/novyny/4148-pidtrymka-u-sferi-osvity-ukrainy-yevropeiskym-soiuzom.html

Зокрема, порядок виїзду студентів чи працівників – чоловіків під час воєнного стану регулюється відповідною  Постановою КМУ від 12.03.2022 №264,  пояснення Держприкордонслужби.

Головні тези щодо реалізації проєктів в цих надскладних обставинах: зменшення бюрократії в конкурсних та інших процедурах в українських університетах, всебічне сприяння мобільності втч ініціативній мобільності (якщо студенти і освітяни знаходять можливості самостійно) з метою створення сприятливих поточних умов з метою сприяння подальшого повернення в Україну, а також спрощення візових вимог з боку країн ЄС.

Застереження для студентів: студенти, які скористалися можливостями програми акаедмічної мобільності Еразмус+ мають повернутися для продовження навчання (отримання диплому) в домашній університет. В разі неповернення студенти мають повернути отриманий грант на мобільність.

Застереження для ЗВО: університет має повернути грант на мобільність, отриманий студентом, в разі не визнання кредитів, здобутих в межах кредитної мобільності.

Програма Horizon Europe надасть спеціальні можливості для науковців з України в межах напрямку Marie Skłodowska-Curie Actions, деталі яких будуть невдовзі опубліковані на сайті програми

https://marie-sklodowska-curie-actions.ec.europa.eu/news/eu-stands-with-ukrainian-researchers.